Ogłoszenia parafialne i intencje – 30.07 – 6.08.2017

Ogłoszenia parafialne
 30 lipca 2017r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XVII Niedzielę „per annum”, a za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego. Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć. W środę zapraszam na godzinę 17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą oraz odwiedziny chorych około południa. Za tydzień zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 2. W środę można uzyskać odpust Porcjunkuli. Według aktualnych przepisów (Konstytucja Apostolska Indulgentarium doctrina) odpust zupełny za nawiedzenie kościoła parafialnego można uzyskać trzy razy w roku: w uroczystość poświęcenia kościoła parafialnego, dnia 2 sierpnia (Porcjunkula) oraz we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (ten odpust trzeba ofiarować za zmarłych).

 3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy dzieciom i młodzieży , iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.

 4. Pragnę poinformować o zakończeniu prac renowacyjnych w tym tygodniu w naszej świątyni. Dziękuję za modlitwę, by sprawnie przebiegły. Za tydzień ofiary na tace przeznaczone będą na różne drobne naprawy.

 5. W obecną Niedzielę poświęcenie pojazdów po Mszach Świętych na placu przed kościołem. Polećmy nasze podróże i pojazdy wstawiennictwu Św. Krzysztofa.

 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 7. Bardzo dziękuję za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę. Dziękuję także Pani Monice Nowokuńskiej za wypranie i wyprasowanie obrusów. W tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodzinę narzeczonych, którzy w czwartek mają zawrzeć sakrament małżeństwa.

 8. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję
  za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne.

 9. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je także składać na konto parafialne. Przypominam, że od wielu lat kwota 80zł. jest niezmienna.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran