Ogłoszenia parafialne i intencje 6-13.08.2017

Ogłoszenia parafialne
6 sierpnia 2017r.

1. Przeżywamy dziś tajemnicę Przemienienia Chrystusa, który na górze Tabor przemienił się wobec swych uczniów, ukazał im rąbek swojej chwały, aby umocnić ich wiarę. Prośmy, aby Zmartwychwstały Chrystus przemienił nasze serca, opromienił nas jasnością swej łaski, a kiedyś dał nam udział w swej chwale.

W środę zapraszam na godzinę 17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymujących z naszej diecezji na Jasną Górę. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca.
2. Bardzo dziękuję za pamięć i życzenia złożone w miniony piątek w tzw. dniu proboszcza, kiedy wspominaliśmy w liturgii Św. Jana Marię Vianneya.
3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy dzieciom i młodzieży , iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy Świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.
4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
5. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą przeznaczone na drobne naprawy i małe zakupy do kościoła.
6. Bardzo dziękuję za posprzątanie świątyni rodzinie pary młodej, która w czwartek zawarła tutaj sakrament małżeństwa. W tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodziny Pani Izabeli i Pana Michała Runiewicz.
7. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
w środę – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona, i męczennika; w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy,
8. Zapowiedzi przedślubne:
Dominika Górska z Jeleniej Góry oraz Piotr Kamola z Wojcieszyc nr 146.
9. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję
za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne.
Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni.
Można je także składać u Pana Kościelnego lub na konto parafialne. Przypominam, że od wielu lat kwota 80zł. jest niezmienna.
Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach w Karkonoszach życzymy błogosławionego wypoczynku.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran