Ogłoszenia parafialne i intencje – 13-20.08.2017

Ogłoszenia parafialne
 13 sierpnia 2017r.

 1. Przeżywamy dziś XIX niedzielę w ciągu roku. Przychodzimy, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.
 2. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tę uroczystość uwielbiamy Maryję,  za Jej doskonałe upodobnienie się do zmartwychwstałego Chrystusa. Msze święte w naszej parafii tak,  jak w każdą niedzielę. Jesteśmy zobowiązani do udziału we mszy świętej w tym dniu.
 3. W środę zapraszam na godzinę 17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W naszych modlitwach pamiętajmy o rolnikach.
 4. Przekazuję wyrazy współczucia rodzinie zmarłego Pana Henryka Makuchowskiego. Zapewniam  o modlitwie i zapraszam do niej w środę na godzinę 17.00. Termin pogrzebu nie jest jeszcze znany.
 5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, gdyż są wolne terminy. Zaufajmy Panu jak Św. Piotr  i okażmy żywą wiarę w obecność Boga w Eucharystii szczególnie polecając Panu nas, naszych bliskich oraz tych, którzy odeszli już z tej ziemi. Istnieje możliwość indywidualnego umawiania się z Panem Organistą, aby swoją grą upiększył przebieg liturgii.
 6. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy dzieciom i młodzieży , iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy Świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na 24 Spotkanie Młodych, które odbędzie się
  w dniach 24 – 27 sierpnia w Legnickim Polu. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną.
 8. Przypominam, że Msza Święta dożynkowa tradycyjnie zostanie odprawiona
  w II Niedzielę września o godzinie 11.OO. Mam nadzieję, że w tym roku rolnicy nie tylko zadbają o deklarację w świątyni, ale miło jak wrócimy do tradycyjnej zabawy. Pragnę poinformować o mojej gotowości pomocy przy dożynkach nie tylko przez modlitwę. Jestem otwarty i czekam. Proszę  o przynoszenie zboża na wieniec do Pana Sołtysa.
 9. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła, zdjęcie szarf oraz złożoną ofiarę. W tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodziny Pani Danuty Wieleby i Pana Sylwestra Sobczaka.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 11. Zapowiedzi przedślubne:

Dominika Górska z Jeleniej Góry oraz Piotr Kamola z Wojcieszyc nr 146.

Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc.

Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne.

Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je także składać u Pana Kościelnego lub na konto parafialne. Przypominam, że od wielu lat kwota 80zł. jest niezmienna.

 

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach w Karkonoszach życzymy błogosławionego wypoczynku. Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran

 

 

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 12/08/2017        

17.00        O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi          dla Agaty i Damiana Wiśniewskich w I rocznicę ślubu.

 

XIX  Niedziela ”per annum”, 13/08/2017       

9.00        +Franciszek Makuchowski od brata Czesława i Heleny z rodziną.

11.00            O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Roksany i Adama z okazji 15 rocznicy ślubu oraz Ich dzieci Laury i Jana.

 

Wtorek, 15/08/2017 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP       

9.00        +Maria +Józef +Jan Tomczyk; ++Karasińscy.

11.00            O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Mariusza Misiury z okazji 50 rocz. urodzin od mamy.

Środa, 16/08/2017               

17.00        NOWENNA     

            1) O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi          dla Doroty Chocianowicz z okazji 50 rocznicy urodzin od syna Łukasza.

           2) +Henryk Makuchowski od   ks. Proboszcza.  

          3) +Marek Matysiak.

Sobota, 19/08/2017        

17.00        O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi          dla Barbary i Pawła Kowalczyk w I rocznicę ślubu.

 

XX  Niedziela ”per annum”, 20/08/2017       

9.00        +Zofia +Franciszek Dynia; +Janusz Szczepański.

11.00            O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Katarzyny i Michała Sobczak w I rocznicę ślubu.