Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 20-27.08.2017

Ogłoszenia parafialne
20 sierpnia 2017r.

 1. Przeżywamy dziś XX niedzielę w ciągu roku. W środę zapraszam na godzinę 17.00
  – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W naszych modlitwach pamiętajmy o rolnikach.
 2. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, gdyż są wolne terminy. Istnieje możliwość indywidualnego umawiania się z Panem Organistą, aby swoją grą upiększył przebieg liturgii.
 3. Trwają wakacje dla dzieci i młodzieży. Przypominajmy dzieciom i młodzieży , iż wakacje to czas, który przeżywamy z Bogiem przez modlitwę, udział we Mszy Świętej niedzielnej i przykład życia chrześcijańskiego.
 4. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza na 24 Spotkanie Młodych, które odbędzie się
  w dniach 24 – 27 sierpnia w Legnickim Polu. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu ze mną.
 5. Z powodu bolesnego wydarzenia pożaru, który 1 lipca dokonał zniszczeń katedry gorzowskiej, łączymy się w modlitwie, wyrażając współczucie i solidarność
  z poszkodowaną wspólnotą diecezjalną. Nasz Biskup zwracając się do Księdza Biskupa Tadeusza Lityńskiego, Pasterza Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazał mu wyrazy naszej duchowej łączności. Zapewnił także, że nasza Diecezja pośpieszy
  z pomocą materialną konieczną do renowacji. Ksiądz Biskup Legnicki prosi o wsparcie finansowe odbudowy kościoła katedralnego w Gorzowie w czasie zbiórki w parafiach naszej Diecezji. Za tydzień zbiorka ofiar na remont katedry w Gorzowie Wielkopolskim.
 6. Przypominam, że Msza Święta dożynkowa tradycyjnie zostanie odprawiona
  w II Niedzielę września o godzinie 11.OO. Mam nadzieję, że w tym roku rolnicy nie tylko zadbają o deklarację w świątyni, ale miło jak wrócimy do tradycyjnej zabawy. Pragnę poinformować o mojej gotowości pomocy przy dożynkach nie tylko przez modlitwę. Jestem otwarty i czekam. Proszę o przynoszenie zboża na wieniec do Pana Sołtysa.
 7. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. W tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodziny Pań Małgorzaty Adamczyk i Ewy Nakiel.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę
  o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je także składać u Pana Kościelnego lub na konto parafialne. Przypominam, że od wielu lat kwota 80zł. jest niezmienna.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach w Karkonoszach życzymy błogosławionego wypoczynku.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran

 

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 19/08/2017        

14.00        +Henryk Makuchowski – pogrzeb.

17.00        O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi          dla Barbary i Pawła Kowalczyk w I rocznicę ślubu.

 

XX  Niedziela ”per annum”, 20/08/2017       

9.00        +Zofia +Franciszek Dynia; +Janusz Szczepański.

11.00            O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Katarzyny i Michała Sobczak w I rocznicę ślubu.

 

Środa, 23/08/2017               

17.00        NOWENNA     

            +Henryk Makuchowski od Elżbiety Kurek.

Sobota, 26/08/2017        

16.30        O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi          dla Aleksandry Pączka z okazji 9 urodzin oraz Jej rodziców, dziadków, a także Wiesława Pinczewskiego z okazji urodzin.

 

17.00        O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi          dla Marty i Daniela Misiura od uczestników ślubu.

 

XX  Niedziela ”per annum”, 27/08/2017       

9.00        O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Moniki i Mariusza Kaliszczak od świadków ślubu.

11.00            O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Liwii Gasperowicz od rodziców chrzestnych Nicoli i Tymoteusza.