Ogłoszenia parafialne i intencje 27.08-03.09.2017

Ogłoszenia parafialne
27 sierpnia 2017r.

 1. Przeżywamy dziś XXI niedzielę w ciągu roku. W środę zapraszam na godzinę 17.00
  – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W naszych modlitwach pamiętajmy o rolnikach. W Pierwszy Piątek od 16.30 okazja do spowiedzi oraz zapraszam na nabożeństwo. W pierwszą sobotę odwiedziny chorych w domach.
 2. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, gdyż są wolne terminy. Istnieje możliwość indywidualnego umawiania się z Panem Organistą, aby swoją grą upiększył przebieg liturgii.
 3. Kończą się wakacje dla dzieci i młodzieży, stąd też w piątek zapraszam do spowiedzi, aby nowy rok szkolny rozpocząć z Bogiem w sercu.
 4. Dziękuję za złożone dzisiaj po Mszach Świętych ofiar na remont katedry w Gorzowie Wielkopolskim, a za tydzień proszę o pomoc dla ofiar nawałnic w Polsce.
 5. Przypominam, że Msza Święta dożynkowa tradycyjnie zostanie odprawiona
  w II Niedzielę września o godzinie 11.OO. Mam nadzieję, że w tym roku rolnicy nie tylko zadbają o deklarację w świątyni, ale miło jak wrócimy do tradycyjnej zabawy. Pragnę poinformować o mojej gotowości pomocy przy dożynkach nie tylko przez modlitwę. Jestem otwarty i czekam. Proszę o przynoszenie zboża na wieniec do Pana Sołtysa.
 6. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. W tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodziny Panów Henryka Lipińskiego i Adama Zielińskiego.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę
  o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je także składać u Pana Kościelnego lub na konto parafialne. Przypominam, że od wielu lat kwota 80 zł. jest niezmienna.

Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach w Karkonoszach życzę błogosławionego wypoczynku. Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga
na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran

INTENCJE MSZALNE

XX Niedziela ”per annum”, 27/08/2017
9.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Moniki i Mariusza Kaliszczak od świadków ślubu.
11.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Liwii Gasperowicz od rodziców chrzestnych Nicoli i Tymoteusza.

Środa, 30/08/2017
17.00 NOWENNA
O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Maksymiliana Gasperowicza z okazji urodzin.
+Jadwiga Lipka

Piątek, 1/09/2017
17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi w nowym roku szkolnym dla Pauliny i Łukasza.

Sobota, 2/09/2017
17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Wiktorii od rodziców chrzestnych Sylwii i Sebastiana.

XXI Niedziela ”per annum”, 3/09/2017
9.00 +Józef, +Andrzej, +Maria, +Wawrzyniec Panek; +Helena, +Józef Woźniak; +Marianna , +Jan Sperka.
11.00 +Michał, +Kazimiera, +Kazimierz, +Maria, +Mieczysław Stradomscy i zmarli
z rodziny; +Helena w 8 rocz. śm., +Waldemar Niewiadomi.
18.00 +Patrycja Łygan w 1 rocznicę śmierci.