Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 17- 24.09.2017

Ogłoszenia parafialne
17 września 2017r.

 1. Przeżywamy dziś XXIV Niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W środę zapraszam
  na godzinę 17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach.
 2. Bóg zapłać tegorocznym Starostom Dożynkowym Pani Katarzynie Bogdańskiej
  i Panu Michałowi Runiewiczowi, naszym rolnikom i parafianom za zorganizowanie tegorocznych dożynek w świątyni, a szczególnie tegoroczny wieniec dożynkowy. Dziękuję za zadbanie o wystrój kościoła oraz terenu wokół.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję za udział w Eucharystii i modlitwę, okazaną mi życzliwość, wsparcie, wszelkie dobro. Bardzo dziękuję za upieczone ciasta i pomoc w organizacji wczorajszego spotkania z okazji mojej rocznicy święceń, urodzin i imienin. Bóg zapłać
  za wygłoszone kazanie Ks. Prof. Doktorowi hab. Cezaremu Smuniewskiemu.
 4. Bóg zapłać Księdzu Profesorowi za włączenie, za zgodą Przedstawiciela Legnickiej
  Kurii Biskupiej odpowiedzialnego za Służbę Liturgiczną, do grona ceremoniarzy
  Piotra Krysińskiego. Dumny jestem, że w naszej parafii jest czterech ceremoniarzy po kursie diecezjalnym. Trzej pozostali zostali promowani przez Księdza Biskupa Legnickiego w naszej katedrze.
 5. Pragnę poinformować, że w minionym tygodniu dokonał ekspertyzy naszych organ Ks. Dr Piotr Dębski, który odpowiada za kwestię muzyki kościelnej w naszej diecezji.
  W ciągu 2 miesięcy przygotuje ekspertyzę, na którą pragnę poinformować, że posiadam środki z balu parafialnego.
 6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych, gdyż są wolne terminy miedzy Niedzielami. Istnieje możliwość indywidulanego umawiania się z Panem Organistą,
  aby swoją grą ubogacił przebieg liturgii.
 7. Bóg zapłać za złożone tydzień temu ofiary na pomoc dla ofiar nawałnic w Polsce. Zebraliśmy 202,30 zł.
 8. W środę na godzinę 18.00 (po Mszy Świętej) zapraszam rodziców ministrantów, lektorów i ceremoniarzy na spotkanie w kościele. W kasie ministranckiej mamy dzięki dobroci jednej z rodzin, kolędzie, sprzedaży kalendarza i mojej darowiźnie 1200 zł., które chciałbym przeznaczyć na wycieczkę. Celem zebrania jest ustalenie szczegółów tego wyjazdu.
 9. Za tydzień o godzinie 11.00 tradycyjnie zostaną pobłogosławione przybory szkolne naszych pierwszaków. Zapraszam wszystkie dzieci, które mają nowe przybory. W czasie Mszy Świętej dzieci klas I-II-III otrzymają indeksy uczestnictwa w życiu liturgicznym w parafii. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.
 10. Ksiądz Proboszcz Janusz Kozyra zaprasza w sobotę 23 września do Starej Kamienicy na Piknik Kasztelański, który rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00. Okazją jest zakończenie remontu wieży kościoła.
 11. W minioną środę w wyniku awarii uległy uszkodzeniu: oba alarmy, wzmacniacz
  w kościele i ładowarka do bezprzewodowego głośnika, a na plebanii kuchenka. Bardzo dziękuję Panu Zbigniewowi Sosińskiemu za wykonane naprawy sprzętu z kościoła, a Panu Robertowi Krajewskiemu za naprawę alarmów. Obaj wykonali te prace nieodpłatnie. Bóg zapłać!
 12. W tym tygodniu po sobotnich uroczystościach sam posprzątam kościół, a rolników proszę o pomoc w uprzątnięciu dekoracji dożynkowej.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 14. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Od początku roku do sierpnia wpłacono 5530 zł, a wydałem na te cele 7074,40 zł.(kultura muzyczna 4650 zł, prąd 1526,10 zł, wywóz śmieci 640 zł, ochrona tylko kościoła 258,30 zł.), czyli 1544,40 zł różnicy. Proszę jedynie o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni, które można wpłacać u Pana kościelnego Łukasza lub na konto parafialne.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran

 

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 16/09/2017        

12.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Ks. Proboszcza Tomasza z okazji 15 rocznicy święceń, 40 urodzin oraz imienin.

17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Marty i Roberta Krawiec od uczestników ślubu.     

 

XXIV  Niedziela ”per annum”,17/09/2017       

9.00 +Marianna Czechowska od syna z rodziną.      

11.00              O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Agaty i Mariusza
                      z okazji ich 15 rocznicy ślubu oraz ich dzieci od rodziców i rodzeństwa.  

11.00 +Weronika +Witold +Antoni Gasperowicz.

Środa, 20/09/2017               

17.00 NOWENNA     

 • Z podziękowaniem NMP za posługę ks. Tomasza w ciągu 15 lat od rodziny Pisarskich.
 • Z podziękowaniem NMP za opiekę nad rodziną.
 • Z prośbą o łaskę zdrowia dla Magdy.
 • Z podziękowaniem za 3 lata sakramentu małżeństwa i prośbą o opiekę Maryi.
 • ++Jachimowscy ++Kaczyńscy.

Czwartek, 21/09/2017        

17.00 +Henryk Makuchowski od uczestników pogrzebu.     

Piątek, 22/09/2017        

17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Ks. Proboszcza Tomasza z okazji 15 rocznicy święceń, 40 urodzin oraz imienin od Róż Różańcowych.  

Sobota, 23/09/2017        

17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Igi Fijałkowskiej od rodziców chrzestnych.       

 

XXV  Niedziela ”per annum”,24/09/2017       

9.00 +Maria.+Krzysztof Wiaderni.     

11.00             O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Antoniny na roczek od rodziców chrzestnych.