Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 8-15.10.2017

Ogłoszenia parafialne
8 października 2017r.

 1. Przeżywamy dziś XXVII Niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W dzisiejszą Niedzielę wspominamy osobę Św. Jana Pawła II. Młodzież z naszej szkoły dziś uczestniczy w diecezjalnym spotkaniu szkół imienia Św. Jana Pawła II w Legnicy. Bardzo dziękuję Ks. Tomaszowi Galikowi za wygłoszone Słowo Boże, które przybliżyło nam działalność Św. Jakuba.
 2. Modlitwę różańcową w tygodniu i Niedziele odmawiać będziemy przed Mszą Świętą, w środy podczas Nowenny. Przypominam, że dzieci komunijne w piątki mają swoje spotkanie. Zebranie rodziców dzieci klasy III w ostatnią Niedzielę – 29 października po Sumie. Termin spotkania rodziców dzieci z klasy II zostanie podany w innym terminie.
 3. Zapraszam na spotkanie, za tydzień po Sumie, młodzież pragnącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 4. W środę zapraszam na godzinę 17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W środy października szczególnie polećmy Panu Bogu naszych studentów, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki.
 5. Dziś po Mszach Świętych zbiórka ofiar na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pamiętajmy, że ta Fundacja jest żywym pomnikiem dla Św. Jana Pawła II, o którym On sam z radością wielokrotnie się wypowiadał. Przypomnę, że naszymi ofiarami wspieramy zdolną młodzież z uboższych rodzin. Za tydzień natomiast zbiórka ofiar na rzecz naszej Służby Liturgicznej. Te ofiary pragniemy przeznaczyć na wyjazd, który będzie naszą formą podziękowania za ich ofiarna służbę.
 6. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę, a w tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodziny Pani Agnieszki Sudy i Pana Grzegorza Szumińskiego.
 7. Zostałem poproszony o zgłoszenie uboższych rodzin, osób z terenu naszej parafii do tzw. ”szlachetnej paczki”. Proszę o pomoc i informację, które rodziny, osoby powinniśmy szczególnie pomóc. Oczywiście odbędzie się to dyskretnie, bez ogłaszania nazwisk.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Bardzo dziękuję Panom Romanowi Łabęckiemu za ofiarowany sprzęt i wykonaną pracę na rzecz Domu Parafialnego, a Panu Arkadiuszowi Kaliszczakowi za oczyszczenie przewodów kominowych. Serdeczne podziękowania składam rodzinie Szpakowskich za ofiarowane drewno na podpałkę. Proszę jedynie o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni, które można wpłacać u mnie lub na konto parafialne, albo w tygodniu u Pana kościelnego Łukasza (w Niedziele uczestniczy On w kursie strażackim).

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran

 

 

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 7/10/2017
17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla pewnej rodziny.

XXVII Niedziela ”per annum”,8/10/2017
9.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla rodziny Łabęckich.

11.00 +Edward Pietrow w 26 rocznicę śmierci.
Środa, 11/10/2017
17.00 NOWENNA

 • O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
  dla Mai Kwiatkowskiej z okazji 3 urodzin.
 • O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
  dla Ks. Proboszcza z okazji imienin od pewnej rodziny.
 • Z podziękowaniem NMP za uleczenie nowotworu i prośbą o łaskę zdrowia
  dla Magdy.
 • Z prośbą o opiekę Maryi dla rozpoczynających rok akademicki szczególnie
  z naszej parafii i naszych rodzin.

Czwartek,12/10/2017
17.00 +Henryk Makuchowski od syna Mariusza z rodziną.
Piątek, 13/10/2017
17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Igi Kupczyk od rodziców chrzestnych Kamili i Tomasza.

Sobota, 14/10/2017
17.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla pewnego małżeństwa.
XXVIII Niedziela ”per annum”,15/10/2017
9.00 +Bronisław Byrski 22 rocz. śm.; +Stefania +Józef +Aniela Pros; +Maria +Barbara +Andrzej Kurek; +Maria +Michał +Zenon Musiałowscy.

11.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla pewnego małżeństwa.