Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 15-22.10.2017

Ogłoszenia parafialne
15 października 2017r.

 1. Przeżywamy dziś XXVIII niedzielę w ciągu roku. Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech.
 2. Jutro przypada 39 rocznica wyboru Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tydzień temu uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w diecezjalnym spotkaniu szkół imienia Św. Jana Pawła II w Legnicy. Zapraszam jutro na Mszę Świętą na godzinę 9:00. Pomódlmy się do Św. Jana Pawła II w intencji naszej szkoły oraz tworzących ją pracowników. Wszystkim pracownikom szkół życzę opieki Maryi, darów Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego z okazji wczorajszego święta – Dnia Edukacji Narodowej.
 3. Modlitwę różańcową w tygodniu i Niedziele odmawiać będziemy przed Mszą Świętą, w środy podczas Nowenny. Przypominam, że dzieci komunijne w piątki mają swoje spotkanie. Zebranie rodziców dzieci klasy III w ostatnią Niedzielę – 29 października po Sumie. Termin spotkania rodziców dzieci z klasy II zostanie podany w innym terminie.
 4. Dziś zapraszam na spotkanie młodzież pragnącą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 5. W środę zapraszam na godzinę 17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. W środy października szczególnie polećmy Panu Bogu naszych studentów, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki.
 6. Dziękuję za złożone w zeszłą Niedzielę ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dziś natomiast zbiórka ofiar na rzecz naszej Służby Liturgicznej. Te ofiary pragniemy przeznaczyć na wyjazd, który będzie naszą formą podziękowania za ich ofiarna służbę.
 7. Dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę, a w tym tygodniu do tej posługi zapraszam rodziny Panów Andrzeja Gąsiorowskiego i Przemysława Paczkowskiego.
 8. Zostałem poproszony o zgłoszenie uboższych rodzin, osób z terenu naszej parafii do tzw. ”szlachetnej paczki”. Proszę o pomoc i informację, które rodziny, osoby powinniśmy szczególnie pomóc. Oczywiście odbędzie się to dyskretnie, bez ogłaszania nazwisk.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. Zachęcam do zamawiana intencji mszalnych za zmarłych na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona 1 listopada o godzinie 11:00.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i zainteresowanie. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze (szczególnie słoiki grzybów) i inne. Proszę jedynie o ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie świątyni, które można wpłacać u mnie lub na konto parafialne, albo w tygodniu u Pana kościelnego Łukasza
  (w Niedziele uczestniczy On w kursie strażackim).

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran

 

 

 

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 14/10/2017        

17.00    O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Eweliny i Damiana.

XXVIII  Niedziela ”per annum”,15/10/2017       

9.00        +Bronisław Byrski 22 rocz. śm.; +Stefania +Józef +Aniela Pros; +Maria +Barbara +Andrzej Kurek; +Maria +Michał +Zenon Musiałowscy.

11.00               O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla pewnego małżeństwa.

Poniedziałek, 16/10/2017        

09.00        W intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej
w Wojcieszycach.

Środa, 18/10/2017               

17.00        NOWENNA     

 • O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
  dla Ks. Proboszcza z okazji imienin od Alicji i Adama.
 • Z podziękowaniem NMP za uleczenie nowotworu i prośbą o łaskę zdrowia
  dla Magdy.
 • Z prośbą o opiekę Maryi dla rozpoczynających rok akademicki szczególnie
  z naszej parafii i naszych rodzin.

Czwartek,19/10/2017        

17.00        +Henryk Makuchowski od córki Katarzyny z rodziną.

Piątek, 20/10/2017        

17.00        +Władysław Cybulski od córki Małgorzaty z rodziną.

Sobota, 21/10/2017        

17.00    O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Kingi i Kamila Bednarczyk.

XXIX  Niedziela ”per annum”, 22/10/2017       

9.00        +Paulina +Piotr Zalipscy; +Jan Pinczewski.

11.00               O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Julii przygotowującej się do matury i Bruno.