Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 25.03-1.04.2018 Wielki Tydzień 2018

Ogłoszenia parafialne
25 marca 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy Niedzielę Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień.
  Po Mszach Świętych zbiórka ofiar do puszek na pomoc misjonarzom. Ogłoszony został konkurs dla dzieci na najpiękniejszą i największą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu podczas Mszy Świętej o godz. 11:00. Dzisiaj ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które serdecznie zapraszam szczególnie te osoby, które jeszcze nie uczestniczyły
  w tym nabożeństwie.
 2. Wczoraj zakończyliśmy Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo dziękuję Ojcu Rekolekcjoniście Łukaszowi Klimkowi za przeprowadzenie ćwiczeń duchowych, Wam za uczestnictwo. Dziękuję Panu kościelnemu za posługę podczas ich trwania, a Służbie Liturgicznej za dodatkową posługę. Dziękuję Paniom Dorocie Chocianowicz, Krystynie Dyni i Luizie Orzeszko za upieczenie ciast, a jednemu małżeństwu za przygotowanie Domu Parafialnego na posiłek dla spowiedników.
 3. Wielki Post to czas ofiarowywania jałmużny. W naszej parafii przeznaczymy ją na pomoc uboższym rodzinom z naszej parafii. Można jałmużnę składać do skrzyneczek obok drzwi świątyni. Zachęcam do składania też darów z żywności i chemii domowej, z których Parafialna Grupa Wolontariatu przygotuje paczki na święta dla uboższych osób. Spotkanie Grupy Wolontariatu (Sylwia Bandor – Mężyk, Dorota Chocianowicz, Wanda Krysińska, Danuta Uzorko) w Wielką Sobotę po ostatnim błogosławieniu pokarmów.
 4. W Wielki Czwartek podczas liturgii pobłogosławimy medaliki dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Ofiarujmy w tym dniu nasze modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za kapłanów, a szczególnie byłych proboszczów. Trudno mi będzie cieszyć się moim kapłaństwem bez Was. W tym dniu też modlić się będziemy z okazji urodzin za naszego katechetę Pana Amadeusza. Zapraszam na liturgię na godzinie 18.00. W Wielki Piątek o godzinie 15.00 Droga Krzyżowa, a o 18.00 liturgia. W Wielką Sobotę błogosławienie pokarmów odbędzie się o godzinie 10.00,11.00,12.00, a później odwiedzę chorych. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 19.00. W Niedzielę Wielkanocną Msze Święte o godzinie 7.00, 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszam na Eucharystię o godzinie 9.00 i 11.00.
 6. Bardzo proszę o pomoc w procesji rezurekcyjnej na zakończenie Wigilii Paschalnej
  oraz procesji po porannej Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania, następujące osoby :krzyż – Tomasz Karasiński; baldachim – Mariusz Misiura, Krzysztof Dynia, Kazimierz Krysiński, Zbigniew Sosiński; prowadzenie kapłana – Wiesław Pinczewski i Krzysztof Pross; chorągwie – Zbigniew Konwaluk, Ariel Jabłoński, Mariusz Filipiak, Jarosław Uliasz; obraz Matki Bożej – Irena Szymfeld, Wanda Kaliszczak,Dorota Chocianowicz, Katarzyna Bogdańska; obraz Papieża – Marta i Ewelina Pross; figura Chrystusa – Dariusz Sadło. Proszę o pomoc w dopilnowaniu dzieci w czasie procesji Panią Renatę Stasiak.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritasu.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę. W tym tygodniu do tej posługi zapraszam w środę na godzinę 18:00 młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz życzliwych parafian.
 9. Zachęcam też do ofiarowania 1% podatku na rzecz chorego dziecka z naszej Parafii Oskara Robaszkiewicza – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne.
 11. Na zakończenie ogłoszeń proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je składać na parafialne konto lub u Łukasz Chocianowicza.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały Wielki Tydzień!

ks. Tomasz Baran

 

INTENCJE MSZALNE

 

Czwartek, 29/03/2018       Wielki Czwartek

18:00            O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Ks. Proboszcza Tomasza z okazji dnia kapłana od wspólnoty Żywego Różańca.  

Piątek, 30/03/2018      Wielki Piątek  

15:00            Droga Krzyżowa

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

Sobota, 31/03/2018         Wielka Sobota       

10:00/11:00/12:00           Błogosławienie pokarmów wielkanocnych.

ZMARTWYCHWSTANIE  PAŃSKIE

19:00    O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla rodzin Pietrow, Misiura, Sadło, Bogdańskich i Uchman.

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1/04/2018       

7:00             +Helena +Józef Przystał;+Waleria +Józef  Szymfeld.

11.00           O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Łukasza Panka z okazji 29 urodzin, z prośbą, aby był w przyszłości dobrym mężem i ojcem – od rodziców i siostry .

Poniedziałek  Zmartwychwstania Pańskiego 2/04/2018       

9:00             O szczęśliwą operację i szybki powrót do zdrowia dla Kazimiery Fidyt.      

11:00           O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Dawida Woźniaka z okazji 18 ur.od rodziców, dziadków, siostry ze szwagrem.   

Środa, 4/04/2018               NOWENNA  

17:00           O opiekę Św. Izydora z Sewilli – patrona internetu nad naszą stroną parafialną i Jej administratorem Panem Piotrem Wrzesińskim i Jego rodziną.  

Czwartek, 5/04/2018

—-               W intencji Parafian.   

Piątek, 6/04/2018

18:00           O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Roksany Zelek z okazji 18 ur. i Marcela Łabunia z okazji 17 urodzin.

Sobota, 7/04/2018       

17:00           +Bogusław Pinczewski.

II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego 8/04/2018       

9:00             +Adam Gromek (listonosz) od Parafian.      

11.00           +Felicja +Jan +Marian +Romuald +Feliksa Uzorko.