Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 1-8.04.2018

Ogłoszenia parafialne
1 kwietnia 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo dziękuję za zaprojektowanie Bożego Groby Panu Kazimierzowi Krysińskiemu. Za pomoc w przygotowaniu Bożego Grobu oraz naszej świątyni bardzo dziękuję Panu Kazimierzowi Krysińskiemu, Państwu Bożenie i Januszowi Mielniczuk, Paniom Katarzynie Bogdańskiej, Wandzie Misiura, Joannie Kwiatkowskiej, Elżbiecie Sosińskiej i Panom Arielowi Jabłońskiemu, Henrykowi Karasińskiemu, Marianowi Gasperowiczowi, Wiesławowi Pinczewskiemu. Młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców dziękuję za posprzątanie kościoła. Serdecznie dziękuję Prezesowi Służby Liturgicznej Michałowi Lazarkowi oraz całej tej grupie za wszelką pomoc i zaangażowanie. Bardzo dziękuję ceremoniarzom, a szczególnie Marcelowi Łabuniowi za wzorcowe przygotowanie asysty. Jestem bardzo wdzięczny i serdecznie dziękuję za dyspozycyjność oraz poświęcony czas i wykonane prace Panu kościelnemu Łukaszowi Chocianowiczowi. Wam wszystkim dziękuję za modlitwy, wszelką pomoc i wsparcie finansowe tych prac oraz potrzebnych zakupów. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękuję staropolskim Bóg zapłać!
 2. Pragnę poinformować i serdecznie podziękować dobrodziejom, którzy zakupili nowy pulpit do kościoła. Dziękuję także dobrodziejom, którzy ofiarowali mi nową stułę, bieliznę kielichową oraz bursę do chorych. Z radością w sercu informuję, że jestem w posiadaniu od kilku dni tak długo oczekiwanego kosztorysu remontu naszych organ. Jednocześnie proszę o modlitwę w intencji Ks. dra Piotra Dębskiego, który przygotował ten kosztorys, a we wtorek miał wylew krwi do mózgu.
 3. Od Niedzieli Palmowej działa Grupa Parafialnego Wolontariatu (Sylwia Bandor – Mężyk, Dorota Chocianowicz, Wanda Krysińska, Danuta Uzorko). Wczoraj dzięki Waszej życzliwości udało się nam przygotować obfite paczki dla kilku domostw. Po Świętach z ofiar i jałmużny zakupimy węgiel. Nadal ofiary można składać do skrzyneczek na jałmużnę wielkopostną lub konto parafialne.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za pamięć, modlitwy i okazywaną życzliwość w Wielki Czwartek. Szczególnie dziękuję za obecność na wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego.
 5. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Bardzo dziękuję rodzinom Państwa: Jędrzejewskich i Grządziel – za ofiarowanie i zamontowanie tablicy z nowym numerem oraz nazwą ulicy na Domu Parafialnym.
 6. Przypominam, że w Niedzielę Wielkanocną Msze Święte
  o godzinie 7.00, 11.00. W Poniedziałek Wielkanocny zapraszam na Eucharystię
  o godzinie 9.00 i 11.00. W tym dniu zbiórka ofiar na rzecz WSD i KUL-u. Zachęcam
  do zaglądania na naszą parafialną stronę w Internecie i profil na Facebook`u, za których zrobienie i prowadzenie serdecznie dziękuję Panu Piotrowi Wrzesińskiemu.
 7. Bardzo proszę o pomoc w procesji rezurekcyjnej na zakończenie Wigilii Paschalnej
  oraz procesji po porannej Mszy Świętej w Niedzielę Zmartwychwstania, następujące osoby : krzyż – Tomasz Karasiński; baldachim – Mariusz Misiura, Krzysztof Dynia, Kazimierz Krysiński, Arturowi Jędrzejewskiemu; prowadzenie kapłana – Wiesław Pinczewski i Norbert Ledzion; chorągwie – Zbigniew Konwaluk, Ariel Jabłoński, Mariusz Filipiak, Jarosław Uliasz; obraz Matki Bożej – Irena Szymfeld, Wanda Kaliszczak,Dorota Chocianowicz, Katarzyna Bogdańska; obraz Papieża – Marta i Ewelina Pross; figura Chrystusa – Dariusz Sadło. Proszę o pomoc w dopilnowaniu dzieci w czasie procesji Panią Renatę Stasiak.
 8. Przypominam, że w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritasu.
 10. Zachęcam też do ofiarowania 1% podatku na rzecz chorego dziecka z naszej Parafii Oskara Robaszkiewicza – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Na zakończenie ogłoszeń proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je składać na parafialne konto lub u Łukasz Chocianowicza.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień!

 

 

 

INTENCJE MSZALNE

Czwartek, 29/03/2018 Wielki Czwartek
18:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryidla Ks. Proboszcza Tomasza z okazji dnia kapłana od wspólnoty Żywego Różańca.

Piątek, 30/03/2018 Wielki Piątek
15:00 Droga Krzyżowa
18:00 Liturgia Męki Pańskiej
Sobota, 31/03/2018 Wielka Sobota
10:00/11:00/12:00 Błogosławienie pokarmów wielkanocnych.

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE

19:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla rodzin Pietrow, Misiura, Sadło, Bogdańskich i Uchman.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1/04/2018
7:00 +Helena +Józef Przystał;+Waleria +Józef Szymfeld.
11.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Łukasza Panka z okazji 29 urodzin, z prośbą, aby był w przyszłości dobrym
mężem i ojcem – od rodziców i siostry .
Poniedziałek Zmartwychwstania Pańskiego 2/04/2018
9:00 O szczęśliwą operację i szybki powrót do zdrowia dla Kazimiery Fidyt.
11:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Dawida Woźniaka z okazji 18 ur. od rodziców, dziadków, siostry ze szwagrem.

Środa, 4/04/2018 NOWENNA
17:00 O opiekę Św. Izydora z Sewilli – patrona Internetu nad naszą stroną parafialną i Jej administratorem Panem Piotrem Wrzesińskim, i Jego rodziną.

Czwartek, 5/04/2018
— — W intencji Parafian.

Piątek, 6/04/2018
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Roksany Zelek z okazji 18 ur. i Marcela Łabunia z okazji 17 urodzin.

Sobota, 7/04/2018
17:00 +Bogusław Pinczewski.
II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego 8/04/2018
9:00 +Adam Gromek (listonosz) od Parafian.
11.00 +Felicja +Jan +Marian +Romuald +Feliksa Uzorko.