Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 8-15.04.2018

Ogłoszenia parafialne
8 kwietnia 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy II Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Miłosierdzia Bożego. Składamy Bogu uwielbienie za cud Wielkiej Niedzieli, za dary Jego Miłosierdzia i łamiemy chleb — znak jedności całego Kościoła. Chociaż nie widzimy naszego Pana,
  to jednak przez wiarę spotykamy się z Nim, a On obdarza nas swym przebaczeniem i pokojem! Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek na pomoc Caritas, o czym słyszeliśmy w dzisiaj odczytanym Liście Episkopatu Polski. W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP, która jest przeniesiona z 25 marca.
 2. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy w środy. O godzinie 17:00 gromadzimy się przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Opieki i zawierzamy się Jej. Intencje można składać do skrzyneczki obok obrazu oraz za pomocą Internetu. Obecnie zawierzmy Jej opiece gimnazjalistów zdających ważny egzamin i tegorocznych maturzystów.
 3. W sobotę zapraszam na godzinę 16:00 do wspólnej modlitwy w intencji hodowców gołębi. To nowa inicjatywa w naszej wspólnocie, która zgromadzi osoby z Kotliny.
 4. Od Niedzieli Palmowej działa Grupa Parafialnego Wolontariatu (Sylwia Bandor – Mężyk, Dorota Chocianowicz, Wanda Krysińska, Danuta Uzorko). W Tygodniu Miłosierdzia możemy nadal składać ofiary do skrzynek na pomoc parafianom. Zachęcam też do ofiarowania 1% podatku na rzecz chorego dziecka z naszej Parafii Oskara Robaszkiewicza – szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. Zapraszam za tydzień na spotkanie z Panem Katechetą rodziców i dzieci pierwszokomunijne. Spotkanie jest obowiązkowe, więc jeśli ktoś nie może być
  np. z powodu choroby, proszę o przyjście kogoś z rodziny.
 6. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Bardzo dziękuję rodzinom Państwa: Jędrzejewskich i Grządziel – za ofiarowanie i zamontowanie tablicy z nowym numerem oraz nazwą ulicy na Domu Parafialnym.
 7. Przypominam, że w piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Na zakończenie ogłoszeń proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je składać na parafialne konto lub u Łukasz Chocianowicza.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień!

 

 

INTENCJE MSZALNE
II Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego 8/04/2018
9:00 +Adam Gromek (listonosz) od Parafian.
11.00 +Felicja +Jan +Marian +Romuald +Feliksa Uzorko.

Poniedziałek, 9/04/2018 Uroczystość Zwiastowania NMP
17:00 W intencji wspólnoty Żywego Różańca.
Środa, 11/04/2018 NOWENNA
17:00 +Krystyna w X rocznicę +Józef Grzesiakowie  +Kazimierz Rosa
+Barbara Przybylak

Czwartek, 12/04/2018
— — W intencji Parafian.
Piątek, 13/04/2018
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Dominika Filipiaka z okazji urodzin.

Sobota, 14/04/2018
16:00 O pomyślność, Boże błogosławieństwo i opiekę Maryi dla hodowców gołębi.
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Nikolasa od rodziców chrzestnych Aleksandry i Grzegorza.

III Niedziela Wielkanocy, 15/04/2018
9:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Kacpra z okazji 15 urodzin i Róży z okazji 2 urodzin od kochającej Babci.
11.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla członków rodziny Dyniów.