Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 22-29.04.2018

Ogłoszenia parafialne
22 kwietnia 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy IV Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Za tydzień zapraszam także na Mszę Świętą o godzinie 12:30, którą motocykliści z Kotliny Jeleniogórskiej rozpoczną swój sezon.
 3. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy w środy. O godzinie 17:00 gromadzimy się przed obrazem Matki Bożej Nieustającej Opieki i zawierzamy się Jej. Intencje można składać do skrzyneczki obok obrazu oraz za pomocą Internetu. Obecnie zawierzmy opiece Maryi – gimnazjalistów zdających ważny egzamin i tegorocznych maturzystów.
 4. Z radością informuję, że nasz lektor Jakub Uchman został ustanowiony psałterzystą podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Marka Mendyka, w naszej katedrze. Wcześniej ukończył półroczny diecezjalny kurs. Proszę o modlitwę w Jego intencji.
 5. Bardzo dziękuję pragnącym zachować anonimowość darczyńcom, dzięki którym mogłem zakupić jeszcze opał dla kolejnej osoby. Zachęcam też do ofiarowania
  1% podatku na rzecz chorego dziecka z naszej Parafii Oskara Robaszkiewicza.
 6. Bardzo dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę rodzinom Pań Anny Wrzesińskiej i Sylwii Pernal, a w tym tygodniu zapraszam do tej posługi rodzinę Pszenicznych.
 7. Przypominam, że w piątki okresu wielkanocnego obowiązuje wstrzemięźliwość
  od pokarmów mięsnych.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Proszę o modlitwę w intencji rozpoczętych w piątek prac remontowych w Domu Parafialnym. Prowadzimy z rodzicami dzieci, które w maju przystąpić mają do Pierwszej Komunii Świętej gruntowny remont auli, który posłuży za miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży, ale także dorosłych np. wspólnoty Żywego Różańca.. Dom parafialny nie jest w dobrym stanie i wymaga wielu prac, ale te będą wykonane sukcesywnie. W okresie mojej posługi w parafii udało się już w Domu Parafialnym: wymienić rynny, odremontować i pomalować dach, wyremontować gruntownie jako pierwsze pomieszczenie kancelarię, pomalować dwa pokoje i zainstalować nowy piec, zamontować system alarmowy połączony z firmą ochroniarską i policją, zainstalować czujki dymu. Po włamaniu zostały wymienione drzwi do garażu oraz powiększono go, by stanowił jednocześnie zabezpieczony alarmem magazyn. Powstał zupełnie nowy ganek. Nad kancelarią wykonano prace uniemożliwiające dostawanie się wody do domu
  i przygotowujące grunt pod przywrócenie balkonu. Sukcesywnie prowadzone są prace w ogrodzie, które powoli przywracają go do dawnego stanu. Wykonano dużo więcej mniejszych napraw. Za tydzień taca inwestycyjna, którą w części pomoże wykonać inne drobne a potrzebne prace.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń uprzejmie proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je składać na parafialne konto lub u Łukasz Chocianowicza.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień!

 

INTENCJE MSZALNE

IV Niedziela Wielkanocy, 22/04/2018
9:00 +Stefan Myszka; +Krystyna +Józef Grzesiak; +Maria +Franciszek Szymfeld.
11.00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Łukasza Chcianowicza z okazji 19 urodzin, szczęśliwe zdanie matury
dla Niego, Anny i Ewy i mądre decyzje co do przyszłości.

Poniedziałek, 23/04/2018
— — W intencji Ks. Biskupa Marka z okazji imienin.
Wtorek, 24/04/2018
— — W intencji Ks. Jarosława Kowalczyka z okazji imienin.

Środa, 25/04/2018 NOWENNA
16:45 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Danuty Krysińskiej z okazji urodzin.
+Natalka +Władysław Marciniak; +Genowefa Szanter.

Czwartek, 26/04/2018
— — W intencji Parafian.

Sobota, 28/04/2018
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
dla Elżbiety i Alfreda Ulaneckich z okazji 40 rocz. ślubu od córki z rodziną.

V Niedziela Wielkanocy, 29/04/2018
9:00 +Józefa +Eugeniusz Chocianowicz; +Maria +Franciszek Szymfeld.
11:00 ++Jasińskich; +Zdzisław w 6 rocz. śm. +Józef +Michalina Cybulscy; +Felicja +Florian Leszkowicz.

12:30 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi  dla motocyklistów z Kotliny Jeleniogórskiej.