Ogłoszenia parafialne 20.05.2018

Ogłoszenia parafialne
20 maja 2018r.

  1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W środę zapraszam na godz.17.00 – na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszych modlitwach zawsze pamiętamy o Kościele, Ojczyźnie, naszej parafii, rodzinach, dobrodziejach i ważnych potrzebach. Za tydzień podczas Sumy – Pierwsza Komunia święta.
  2. W czwartek 31 maja w liturgii przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu Msze Święte odprawię o godzinie 9:00 i 11:00. Procesję rozpoczniemy po Mszy Świętej o godzinie 11:00 i zakończymy przy czwartym ołtarzu. Bardzo proszę następujące grupy o przygotowanie ołtarzy: 1 – I Róża Różańca Świętego, 2 – II Róża Różańca Świętego, 3 – rolnicy, a 4 – OSP z Wojcieszyc.
    W procesji proszę o pomoc następujące osoby: krzyż – Tomasz Karasiński; baldachim – Mariusz Misiura, Krzysztof Dynia, Tomasz Gasperowicz, Zbigniew Sosiński; prowadzenie kapłana – Wiesław Pinczewski i Krzysztof Pross; chorągwie – Artur Jędrzejewski, Ariel Jabłoński, Mariusz Filipiak, Jarosław Uliasz; obraz Matki Bożej – Irena Szymfeld, Teresa Sopinka, Dorota Chocianowicz, Katarzyna Bogdańska; obraz Papieża – Marta i Ewelina Pross. Proszę dziewczynki, które w tym roku przeżywały pierwszą Komunię Świętą oraz pierwszą rocznicę – o sypanie kwiatków. Proszę o pomoc w dopilnowaniu dzieci w czasie procesji Panią Renatę Stasiak. Zwracam się też z prośbą do naszej Ochotniczej Straży Pożarnej o pilnowanie porządku w czasie procesji. O pomoc została też poproszona Policja. W środę 30 maja o godzinie 18:00 zbiórka Służby Liturgicznej – obecność obowiązkowa.
  3. Zakupiłem rok temu kwiaty, które są przy drzwiach do świątyni. Bardzo dziękuję Pani Irenie Szymfeld za ich systematyczne podlewanie.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  5. Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowo – inwestycyjne. Z ofiar z zeszłego miesiąca zostały zakupione kwiaty do ogrodu oraz naprawiona została instalacja w Domu parafialnym. Obecnie 2 żyrandole zostały oddane do renowacji.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję
    za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o ofiary na utrzymania i funkcjonowanie naszej świątyni. Można je składać na parafialne konto lub u Łukasz Chocianowicza. Przypominam, że od wielu lat kwota 80 zł. jest niezmienna.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran