Ogłoszenia parafialne 27.05.2018

Ogłoszenia parafialne
27 maja 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy 8 Niedzielę w ciągu roku liturgicznego. W naszej rodzinie parafialnej to także dzień Pierwszej Komunii Świętej dla 18 młodych parafian. Od poniedziałku będziemy przeżywać tzw.biały tydzień. Za tydzień podczas Eucharystii o godzinie 11:00 będzie miała miejsce rocznica Pierwszej Komunii Świętej. W czwartek natomiast przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W tym dniu zapraszam na Msze Świętą o godzinie 9:00, a o godzinie 11:00 zakończymy procesją do 4 ołtarzy. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą. Odwiedziny chorych w piątek około południa. Za tydzień w Niedzielę ogólnopolska zbiórka ofiar z okazji Święta Dziękczynienia na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję rodziców dzieci, które przystępują do Pierwszej Komunii Świętej za zaangażowanie i pomoc. Po ponad 2 latach widać owoc tej współpracy. Przede wszystkim dziękuję za remont auli w Domu Parafialnym. Bardzo dziękuję za fizyczną pracę podczas remontu oraz zaangażowanie w przygotowanie świątyni oraz terenu wokół na to wydarzenie. Pragnę podziękować Panu katechecie Amadeuszowi za osobiste zaangażowanie i pomoc.
 3. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Adamowi Czajkowskiemu za wyczyszczenie i odnowienie 4 żyrandoli. Dzięki Pana trosce kościół staje się coraz bardziej pięknym miejscem sprawowania kultu. Bóg zapłać.
 4. Bardzo dziękuję za pomoc i ofiary złożone na tacę tydzień temu, dzięki którym mogę zakupić specjalne rolety do auli Domu Parafialnego. Rodzice zamontowali nowy sufit, zagruntowali i pomalowali ściany, położyli nową instalacje elektryczną i nową podłogę. Aula jednak potrzebuje jeszcze kilku rzeczy, aby mogła funkcjonować. W auli potrzebne są nowe krzesła oraz telewizor – gdyby ktoś słyszał o jakiejś okazjonalnej wyprzedaży proszę o kontakt ze mną.
 5. Bardzo dziękuję pragnącemu zachować anonimowość darczyńcy za ofiarę na rzecz pielgrzymki ceremoniarzy i lektorów do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Widać ich służba raduje parafian. Przy tej okazji całej Służbie Liturgicznej bardzo dziękuję za współpracę, wsparcie i wykonywane prace. Bóg zapłać!
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Zapraszam w tym tygodniu do posługi i posprzątania świątyni rodziców dzieci, które mają rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję
  za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni w kwocie 1718 zł. Gdyby ktoś chciał i mógł mi pomoc w tej kwestii, to można
  je dobrowolne ofiary składać na parafialne konto lub u Pana Kościelnego Łukasz.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran