Ogłoszenia parafialne 3.06.2018

Ogłoszenia parafialne
3 czerwca 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy 9 Niedziele „.w ciągu roku liturgicznego”. Serdecznie zapraszam w środę na Nowennę Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 2. Serdecznie dziękuję rodzicom 18 dzieci z naszej parafii, które tydzień temu pierwszy raz przystąpiły do Komunii Świętej. Ponad dwa lata współpracy zaowocowały wyjątkowym wydarzeniem. Bogu dziękuję za ten czas i modlę się, by owocował w przyszłości. Dziękuję Panu katechecie Amadeuszowi Jackiewiczowi za współpracę i włożone serce.
 3. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojcieszyc, I i II Róży wspólnoty Różańca Świętego oraz naszym rolnikom. Bardzo dziękuję tym osobom, który zaangażowały się w przebieg procesji. Wierzę, że wspólnota powstaje podczas takich modlitewnych akcji liturgicznych i oby Św. Barbara wypraszała naszej parafii potrzebne łaski. Serdecznie dziękuję Panu Kościelnemu Łukaszowi za poświęcenie i wzorowe zaangażowanie w tych dniach.
 4. Dzisiaj podczas Sumy przeżywać będziemy rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo dziękuję rodzicom za posprzątanie świątyni oraz złożoną ofiarę.
 5. Z przykrością informuję, że został odwołany z parafii Św. Marcina w Sobieszowie przyjaciel naszej parafii ks. Łukasz Myrta. Ks. Biskup ustanowił Go wikariuszem w parafii MBKP w Legnicy. Pożegnamy Ks. Łukasza zwanego żartobliwie wikariuszem w naszej parafii podczas Mszy Świętej, o której jeszcze poinformuję. (Zbiórka ofiar na upominek w Niedzielę za tydzień).
 6. Przypominam o tym,że poszukuję sejfu lub pancernej kasy do kancelarii w związku z wymaganiami zmian prawa w Polsce. Proszę o pomoc w zakończeniu remontu auli w Domu Parafialnym. Aula potrzebuje jeszcze kilku rzeczy, aby mogła funkcjonować. Potrzebne są nowe krzesła oraz telewizor – gdyby ktoś słyszał o jakiejś okazjonalnej wyprzedaży proszę o kontakt ze mną.
 7. Bardzo dziękuję pragnącemu zachować anonimowość darczyńcy za ofiarę na rzecz pielgrzymki ceremoniarzy i lektorów, która odbędzie się w czerwcu do grobu
  Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Widać ich służba raduje parafian. Przy tej okazji całej Służbie Liturgicznej bardzo dziękuję za współpracę, wsparcie i wykonywane prace. Bóg zapłać!
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 140 zł, pozostało nam 1578 zł. Wszystkie kościoły w naszej diecezji ubezpieczone są grupowo przez LKB, co optymalizuje znacznie kwotę. Gdyby ktoś chciał i mógł mi pomóc w tej kwestii, to można dobrowolne ofiary składać na parafialne konto lub u Pana Kościelnego Łukasz.

 

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran