Ogłoszenia parafialne 17-24.06.2018

Ogłoszenia parafialne
17 czerwca 2018r.

  1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XI Niedziele „.w ciągu roku liturgicznego”. Bardzo dziękuję za ofiary dzisiaj złożone na tacę, które przeznaczone są na cele inwestycyjne itp. Serdecznie zapraszam w środę na Nowennę do Matko Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje składać można do skrzyneczki, za pomocą naszej strony internetowej oraz u mnie. Szczególnie zachęcam do ofiarowania intencji za ojców, bowiem w tym tygodniu przypada Dzień Ojca.
  2. Bardzo dziękuję Ks. Pawłowi za odprawienie Mszy Świętej prymicyjnej w naszej wspólnocie parafialnej, a Ks. Profesorowi Cezaremu za wygłoszone Słowo Boże. Bardzo dziękuję parafianom za oferowaną gościnę dla przybyłych kapłanów, a kwiaciarni z galerii Nowy Rynek za ofiarowane kwiaty.
  3. Bardzo dziękuję pragnącemu zachować anonimowość darczyńcy za ofiarę na rzecz pielgrzymki ceremoniarzy i lektorów, która odbyła się w minionym tygodniu do grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Widać ich służba raduje parafian. Przy tej okazji całej Służbie Liturgicznej bardzo dziękuję za współpracę, wsparcie i wykonywane prace. Bóg zapłać!
  4. Z przykrością informuję, że został odwołany z parafii p.w. Św. Marcina w Sobieszowie przyjaciel naszej parafii ks. Łukasz Myrta. Ks. Biskup ustanowił Go wikariuszem w parafii p.w. MBKP w Legnicy. Pożegnamy Ks. Łukasza zwanego żartobliwie „wikariuszem” w naszej parafii podczas Mszy Świętej 20 czerwca o godzinie 17:00. (Ofiary na pożegnalny prezent możemy skład do skrzyneczek obok drzwi).
  5. Bardzo dziękuję Pani dr Magdalenie Żywickiej właścicielce Kliniki bez bólu w Jeleniej Górze za ofiarowaną patenę.
  6. Pragnę poinformować, że w parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze 21 lipca o godzinie 18:00 rozpocznie się Mszą Świętą wakacyjny kurs przedmałżeński.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 240 zł, pozostało nam 1478 zł. Wszystkie kościoły w naszej diecezji ubezpieczone są grupowo przez LKB, co optymalizuje znacznie kwotę. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne lub u Pana Kościelnego Łukasza.

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień,

Ks. Tomasz Baran.