Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 1-8.07.2018

Ogłoszenia parafialne
1 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XIII Niedzielę „w ciągu roku liturgicznego”. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godzinie 11:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca. Serdecznie zapraszam w środę na Nowennę do Matko Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje składać można do skrzyneczki, za pomocą strony internetowej parafii w Wojcieszycach oraz u mnie. W pierwszy czwartek zapraszam na Mszę Świętą w Rybnicy o godzinie 17:00. Pomodlimy się za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy świętej zapraszam na spotkanie ministrantów. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych około południa w Wojcieszycach. Proszę o zgłaszanie chorych z Rybnicy i Barcinka, gdyż nie posiadam ich danych. W piątek o godzinie 17:00 Msza Święta w Wojcieszycach, a przed nią okazja do spowiedzi.
 2. Dzisiaj mija 3 lata mojej posługi w Wojcieszycach. Bardzo dziękuję za wszelkie dobro, którego doświadczyłem każdego tygodnia, za życzliwość i wsparcie. Przepraszam za nieświadomie popełnione błędy. Proszę o modlitwę.
 3. Decyzją Księdza Biskupa Diecezjalnego od poniedziałku pełnię także funkcję proboszcza parafii p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rybnicy. Parafie nie są połączone, ale mają wspólnego proboszcza. Zaistniała sytuacja wymusza pewne zmiany związane m.in. z życiem liturgicznym. Już za tydzień w Niedzielę wprowadzony zostanie nowy porządek Mszy Świętych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w Niedzielę 8 lipca w Barcinku na godzinę 8:30, w Rybnicy o godzinie 10:00 i Wojcieszycach o godzinie 11:30. Intencje mszalne będą odprawiane z późniejszych godzin dotychczasowych Eucharystii. Osoby, które już miały przyjęte intencje na wcześniejsze godziny ( do tej pory o godzinie 8:00 w Rybnicy i 9:00 w Wojcieszycach) proszę o kontakt w celu ustalenia innego terminu. Przypominam, że w soboty w Wojcieszycach odprawiam o godzinie 17:00 Mszę Świętą z formularza niedzielnego. Zachęcam mieszkańców obu parafii do uczestnictwa
  w Mszach Świętych nie tylko w swoich miejscowościach, ale także innych, w których jestem proboszczem. Zaistniała sytuacja jest czymś nowym i wyraźnie świadczy o potrzebie modlitwy o nowe powołania.
 4. Zapraszam na Mszę Świętą za tydzień o godzinie 10:00 do Rybnicy, podczas której
  Ks. Dziekan Bogusław Sawaryn zainstaluje mnie jako proboszcza parafii. Parafię
  w Rybnicy J.E. Ks. Bp Zbigniew Kiernikowski przyłączył do Dekanatu Szklarska Poręba. Dokumenty, kartoteki, księgi obu parafii znajdują się w kancelarii, w Wojcieszycach.
 5. Bardzo dziękuję Ks. Przemysławowi Durkalcowi za odprawienie Mszy Świętych
  i wygłoszone Słowo Boże w Wojcieszycach, gdyż sam dzisiaj pełnię posługę w Barcinku i Rybnicy. Bóg zapłać!
 6. Bardzo dziękuję pragnącemu zachować anonimowość dobrodziejom, za wykonane prace przy plebanii w Rybnicy. Bóg zapłać!
 7. W środę zapraszam na spotkanie o godzinie 18:00 w Domu Parafialnym w Wojcieszycach rolników i przedstawicieli Akademii Rozwoju Wsi. Celem spotkania jest uzgodnienie tegorocznych dożynek. W pozostałych miejscowościach termin podobnych spotkań zostanie ustalony w późniejszym czasie.
 8. Bardzo dziękuję Pani dr Magdalenie Żywickiej, właścicielce „Kliniki bez bólu” w Jeleniej Górze, za ofiarowaną patenę.
 9. Pragnę poinformować, że w parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze 21 lipca o godzina 18:00 rozpocznie się Mszą Świętą wakacyjny kurs przedmałżeński.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 11. Bardzo dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę, a w tym tygodniu zapraszam do posługi rodziny Pań Ewy i Izabeli Sopinka.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Dziękuję parafianom z Wojcieszyc za wpłaty 80 zł. od rodziny na utrzymanie świątyni oraz kultury muzycznej. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 270 zł, pozostało nam 1208 zł. Wszystkie kościoły w naszej diecezji ubezpieczone są grupowo przez LKB, co optymalizuje znacznie kwotę. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne lub u Pana Kościelnego Łukasza.

Intencje dla Żywego Różańca:

Parafialna:
O Boże błogosławieństwo i potrzebne światło Ducha Świętego dla Księdza Tomasza oraz parafian z Rybnicy i Wojcieszyc w obliczu obecnej reorganizacji.

Ewangelizacyjna:

Aby kapłani, którzy doświadczyli zmęczenia i samotności w swojej pracy duszpasterskiej, znaleźli pomoc i pocieszenie w przyjaźni pana i swoich braci.

 

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień. Przeżywającym wakacje, będącym na urlopach życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku,

Ks. Tomasz Baran.

 

INTENCJE MSZALNE

XIII Niedziela „w ciągu roku”, 1/07/2018
9:00 +Józef w 5 rocz. śm. +Waleria Szymfeld.
11:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla
Natalii Stelmach z okazji 18 urodzin od babci, dziadka i rodziców.

Poniedziałek, 2/07/2018
—- +Leokadia (29 greg.).
Wtorek, 3/07/2018
—- +Leokadia (30 greg.).
Środa ,4/07/2018 NOWENNA
17:00 O łaskę zdrowia i błog. Boże dla Mariana Gasperowicza z okazji imienin.

O udaną operację.
+Jan w 17 r. śm. +Eugenia Sosińscy; +Stanisław Witkowski.

Czwartek, 5/07/2018 – RYBNICA
17:00 W intencji Bogu wiadomej
Piątek, 6/07/2018
17:00 O zdrowie i potrzebne łaski dla księdza Proboszcza od pewnej rodziny z Wojcieszyc.
Sobota, 7/07/2018
17:00 +Wawrzyniec +Anna +Tekla Drobny; ++ Pisz, Pinczewskich, Sapeta, Markiewicz, Gromotka; +Paulina i +Piotr Zalipscy.

XIV Niedziela „w ciągu roku”, 8/07/2018
11:30 + Honorata Szczęśniak; +Antoni Jędrasiak.