Ogłoszenia parafialne 8-15.07.2018

Ogłoszenia parafialne
8 lipca 2018r.

  1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XIV Niedziele „.w ciągu roku liturgicznego”. Serdecznie zapraszam w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje składać można do skrzyneczki, za pomocą strony internetowej parafii w Wojcieszycach oraz u mnie. Za tydzień w 3 Niedzielę miesiąca ofiary w części przeznaczone są na inwestycje.
  2. Przypominam, że już od tej Niedzieli wprowadzony zostanie nowy porządek Mszy Świętych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w Niedzielę, w Barcinku na godzinę 8:30, w Rybnicy o godzinie 10:00 i Wojcieszycach o godzinie 11:30. Intencje mszalne będą odprawiane z późniejszych godzin dotychczasowych Eucharystii. Osoby, które już miały przyjęte intencje na wcześniejsze godziny ( do tej pory o godzinie 8:00 w Rybnicy i 9:00 w Wojcieszycach) proszę o kontakt w celu ustalenia innego terminu. Przypominam, że w soboty w Wojcieszycach odprawiam o godzinie 17:00 Mszę Świętą z formularza niedzielnego. Zachęcam mieszkańców obu parafii do uczestnictwa w Mszach Świętych nie tylko w swoich miejscowościach, ale także innych, w których jestem proboszczem. Zaistniała sytuacja jest czymś nowym i wyraźnie świadczy o potrzebie modlitwy o nowe powołania.
  3. Bardzo dziękuję pragnącym zachować anonimowość dobrodziejom, za wykonane prace przy plebanii w Rybnicy. Bóg zapłać!
  4. Pragnę poinformować, że w parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze 21 lipca o godz. 18:00 rozpocznie się Mszą Świętą wakacyjny kurs przedmałżeński.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  6. Bardzo dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę, a w tym tygodniu zapraszam do posługi rodziny Pań Chocianowicz i Maślanka.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Dziękuję parafianom z Wojcieszyc za wpłaty 80 zł. od rodziny na utrzymanie świątyni oraz kultury muzycznej. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 100 zł, pozostało nam 1108 zł. Wszystkie kościoły w naszej diecezji ubezpieczone są grupowo przez LKB, co optymalizuje znacznie kwotę. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne lub u Pana Kościelnego Łukasza.

 Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień.

Przeżywającym wakacje, będącym na urlopach życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku,

Ks. Tomasz Baran