Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 22-29.07.2018

Ogłoszenia parafialne
22 lipca 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XVI Niedziele „.w ciągu roku liturgicznego”. Dziękuję
  za ofiary złożone w zeszłą Niedzielę, które w części są przeznaczone na dodatkowe prace, inwestycje. Proszę o modlitwę w intencji prac remontowych przy konfesjonale, które zakończą się do przyszłej Niedzieli. Gdyby ktoś posiadał nadmiar materiałów biurowych np. segregatory, teczki, foliówki, to byłoby dobrze, gdyby mógł ofiarować je na rzecz kancelarii. Nadal też potrzebne są krzesła do auli w Domu parafialnym (najlepiej 16 sztuk) – proszę o informacje gdyby ktoś mógł takie ofiarować lub wie o możliwości dość taniego ich zakupu. Bóg zapłać wszelkim dobrodziejom!
 2. W środę serdecznie zapraszam w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje składać można do skrzyneczki, za pomocą strony internetowej parafii w Wojcieszycach oraz mnie. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które w części przeznaczone są na inwestycje. W tę środę, po Mszy Świętej, z racji wspomnienia Św. Krzysztofa (patrona podróżujących i kierujących) okazja do poświęcenia pojazdów mechanicznych, rowerów itp. Zgodnie z zachętą Episkopatu włączymy się w akcję MIVA Polska – która polega m.in. na zbiórce ofiar pomagających w zakupie pojazdów i sprzętu dla misjonarzy. Zachęcani jesteśmy do przekazania 1 gr. od 1 km, który przejechaliśmy w zeszłym roku. W zeszłym roku udało się pomóc misjonarzom w prawie 30 krajach robiąc zakupy na kwotę 2.775.517,52 zł. Zbiórka odbędzie się w środę i Niedzielę za tydzień. Serdecznie zapraszam do modlitwy i zachęcam do wsparcia tej akcji!
  W Wojcieszycach Msza Święta o godzinie 17:00, a w Rybnicy o godzinie 18:30.
 3. Przypominam o nowym porządek Mszy Świętych. Zapraszam do wspólnej modlitwy w Niedzielę, w Barcinku na godzinę 8:30, w Rybnicy o godzinie 10:00 i Wojcieszycach o godzinie 11:30. Przypominam, że w soboty w Wojcieszycach odprawiam o godzinie 17:00 Mszę Świętą z formularza niedzielnego. Zachęcam mieszkańców obu parafii do uczestnictwa w Mszach Świętych nie tylko w swoich miejscowościach, ale także innych, w których jestem proboszczem. Proszę zachęcać dzieci, wnuki do uczestnictwa w liturgii mimo wakacji. Zaistniała sytuacja jest czymś nowym i wyraźnie świadczy o potrzebie modlitwy o nowe powołania.
 4. Pani Wójt informuje o zagrożeniu ze strony wilków na terenie naszej gminy. Więcej informacji w gablocie i na stronie internetowej gminy. 26 lipca o godzinie 18:00
  w świetlicy wiejskiej odbędzie zebranie dotyczące opinii w sprawie zezwoleń na sprzedaż alkoholu na terenie naszej miejscowości. Pan Sołtys prosi o przynoszenie zboża potrzebnego do przygotowania wieńca dożynkowego.
 5. Pragnę poinformować, że w parafii p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Jeleniej Górze 21 lipca o godzinie 18:00 rozpocznie się Mszą Świętą wakacyjny kurs przedmałżeński.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Bardzo dziękuję Państwu Sylwii i Arturowi Jędrzejewskim za ofiarowane drewno na potrzeby Domu parafialnego. Bóg zapłać!
 8. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Dziękuję parafianom z Wojcieszyc za wpłaty 80 zł. od rodziny na utrzymanie świątyni oraz kultury muzycznej. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 120 zł, pozostało nam 928 zł. Wszystkie kościoły w naszej diecezji ubezpieczone są grupowo przez LKB, co optymalizuje znacznie kwotę. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne lub u Pana Kościelnego Łukasza.

 

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień.

Przeżywającym wakacje, będącym na urlopach życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Ks. Tomasz Baran

 

 

INTENCJE MSZALNE

 

Poniedziałek, 23/07/2018    

09:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi
                   dla Henryki Łabuń z prośbą o udaną opercję i szybki powrót do zdrowia.     

Wtorek, 24/07/2018    

—— W intencji parafian.        

Środa ,25/07/2018               NOWENNA

17:00 W intencji parafian z prośbą o bezpieczne podróże;
O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Krzysztofa Prossa z okazji imienin;
+Krzysztof Guziak

18:30 (Rybnica)O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Krzysztofa Czerwińskiego z okazji imienin.  

Czwartek, 26/07/2018     

09:00            W intencji szczęśliwej i sprawnej budowy nowego domu od firmy budowlanej.

Sobota, 28/07/2018       

16:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Gabriela od rodziców chrzestnych Moniki i Łukasza.    

17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Kacpra Szyszkowskiego na roczek od rodziców chrzestnych Emilii i Grzegorza.  

 

XVII  Niedziela „w ciągu roku”, 29/07/2018       

8:30 (Barcinek)  O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Marcela w 1 rocz. ur. i Filipa w 7 rocz. ur.  

10:00 (Rybnica) ++Zmarłych.  

11:30 (Wojcieszyce) O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Ksawerego Pawła od rodziców chrzestnych Natalii i Artura.