Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 12-19.08.2018

Ogłoszenia parafialne
12 sierpnia 2018r.

 1. Dzisiaj w liturgii przeżywamy XVIII Niedziele „.w ciągu roku liturgicznego”.  Każdy z nas, będąc dzieckiem Boga, jest powołany do pełnienia uczynków miłości w chrześcijańskim życiu. Każda Eucharystia napełniając nas łaską Bożą, przygotowuje nasze serca do pełnienia woli Bożej w codziennym życiu, a przez to przygotowuje nas na spotkanie z Bogiem w tajemnicy wieczności.. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc duszpasterską w minioną Niedzielę Księdzu Dr. Jarosławowi Kowalczykowi oraz Księdzu Przemysławowi Durkalcowi. Taka pomoc to także sposobność do ubogacenia naszego życia liturgicznego.
 2. Bardzo dziękuję Księdzu Przemysławowi Głuszkowi za przyjęcie zaproszenia Naszej Wspólnoty Parafialnej i odprawienie dzisiaj Mszy Świętych Prymicyjnych w naszych świątyniach. Życzymy Księdzu zdrowia, Bożego błogosławieństwo, darów Ducha Świętego i opiekę Maryi. Bóg zapłać! Ksiądz Prymicjant od miesiąca jest wikariuszem parafii w Polkowicach. Otoczmy Jego oraz nasze parafie szczególną modlitwą za powołanych oraz o powołania, bo chyba najbardziej w naszej diecezji odczuwamy brak kapłanów.
 3. We wtorek ostatecznie zakończyliśmy remont konfesjonału. Bardzo dziękuję parafianom za pomoc przy sprzątaniu świątyni po tej pracy. Jak zauważyliśmy także naprawione zostały organy, co szczególnie może cieszyć. Ich stan jest nieciekawy, ale sukcesywnie starać się będę choć w części usprawniać ich pracę Za tydzień 3 Niedziela miesiąca – taca w części przeznaczona jest na inwestycje i różne drobne naprawy.
 4. We wtorek uroczystości odpustowe w parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego
  – u Naszego Księdza Dziekana Bogusława Sawaryna w Szklarskiej Porębie. Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Stefana Cichego zostanie odprawiona o godzinie 18:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Bardzo serdecznie zapraszam na Oratorium „Pocałunek Boga” do Bazyliki Mniejszej p.w. Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze – dnia 18 sierpnia o godzinie 19:15.
 6.  Nadal też potrzebne są krzesła do auli w Domu parafialnym (najlepiej 16 identycznych sztuk) – proszę o informacje gdyby ktoś mógł takie ofiarować lub wie o możliwości dość taniego ich zakupu. Poszukuję też zaprzyjaźnionego jubilera, który mógłby odnowić m.in. kielichy za przystępną cenę. Bóg zapłać wszelkim dobrodziejom!
 7. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w naszej parafii odprawię tak jak w każdą Niedzielę. Po każdej Mszach Świętych poświęcenie kwiatów i ziół. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do udziału w Eucharystii.
 8. Trwają żniwa stąd proszę o modlitwę w intencji rolników. Pan Sołtys prosi
  o przynoszenie zboża potrzebnego do przygotowania wieńca dożynkowego. Z racji przygotowań do dożynek, a jednocześnie widząc istniejące potrzeby, zapraszam naszych rolników dzisiaj o godzinie 14:00 – na spotkanie w Domu Parafialnym. W pierwszym spotkaniu uczestniczyło tylko kilku rolników, a przecież na dożynkach zależy większej grupie. W jedności siła – to oczywista prawda, ale warto ją przypomnieć. Do miłego zobaczenia.
 9. Zapowiedzi przedślubne II: Aleksandra Nowicka i Łukasz Panek z Wojcieszyc. Bardzo proszę o posprzątanie świątyni rodziny Państwa Nowickich i Panek.
 10. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Dziękuję parafianom z Wojcieszyc za wpłaty 80 zł. od rodziny na utrzymanie świątyni oraz kultury muzycznej. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 100 zł, pozostało nam 608 zł. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne lub u Pana Marcina Krysińskiego z Rady Parafialnej.

 

 

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień.

Przeżywającym wakacje, będącym na urlopach życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku,

Ks. Tomasz Baran

 

INTENCJE MSZALNE

XIX Niedziela „w ciągu roku”, 12/08/2018
8:30 (Barcinek) +Bolesław +Helena +Kazimiera.
10:00 (Rybnica) +Marcel +Rozalia +Stanisław z rodziny Woźniak.
11:30 (Wojcieszyce) +Henryk +Franciszek w 1 rocz. śm. od syna Mariusza z rodziną.

Wtorek, 14/08/2018 Rybnica
14:00 +Maria Golec – pogrzeb.

Środa ,15/08/2018
8:30 (Barcinek) +Jan +Maria Domańscy; +Stanisława +Paweł Fabian.
+Stefania +Władysław Mazur.
10:00 (Rybnica) +Julian Sołtys w 18 rocz.śm. od żony z rodziną; +Katarzyna Jarmułowicz
w 15 rocz.śm.
11:30 (Wojcieszyce) O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Rozalii i Artura Wojtczak z okazji 20 rocz. ślubu oraz Mateusza 18 urodzin.

Czwartek, 16/08/2018
15:00 Aleksandra Nowicka – Łukasz Panek: Msza Święta ślubna.
16:00 +Amelka Gąsiorowska od dziadków.

Piątek, 17/08/2018
—— Za parafian.

Sobota, 18/08/2018
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Jakuba od rodziców chrzestnych.

XX Niedziela „w ciągu roku”, 19/08/2018
8:30 (Barcinek) +Wanda +Czesław +Ireneusz Gajewscy; +Jan Gałaś; ++ z rodziny Koś.
10:00 (Rybnica) +Bronisław Mikłuch w 9 rocz. śm. od żony i córki.
+Regina +Krystyna +Stanisław z rodziny Smolińskich.
11:30 (Wojcieszyce) O zdrowie, Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Maryi dla Iwony i Waldemara Grabiec z okazji 35 rocznicy Ich ślubu. Katarzyny
i Michała Sobczak z okazji 2 rocznicy Ich ślubu. Joanny i Michała Kwiatkowskich z okazji 10 rocznicy Ich ślubu od córek.