Ogłoszenia parafialne 19-26.08.2018

Ogłoszenia parafialne
19 sierpnia 2018r.

  1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę „per annum”. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc duszpasterską w minioną Niedzielę Księdzu Przemysławowi Głuszkowi
    – neoprezbiterowi. Cieszy nas fakt, że odbyły się także w naszej wspólnocie Jego prymicje. Otoczmy Jego oraz nasze parafie szczególną modlitwą za powołanych oraz o powołania, bo chyba najbardziej w naszej diecezji odczuwamy brak kapłanów.
  2. Niedawno zakończyliśmy remont konfesjonału. Bardzo dziękuję parafianom za pomoc przy sprzątaniu świątyni po tej pracy. W minionym tygodniu szczególnie dziękuję Paniom: Dorocie Chocianowicz, Iwonie Łabuń i Renacie Stasiak za gruntowne posprzątanie zakrystii. Jak zauważyliśmy także naprawione zostały organy, co szczególnie może cieszyć. Ich stan jest nieciekawy, ale sukcesywnie starać się będziemy choć w części usprawniać ich pracę. Liczę, że do Pasterki uda się wiele i w tej kwestii. Najbliższą planowaną pracą w świątyni jest wymiana instalacji elektrycznej żyrandoli. Dzisiaj 3 Niedziela miesiąca – taca w części przeznaczona jest na inwestycje i różne drobne naprawy.
  3. Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania Dni Rybnicy 1 września. Obchody rozpoczniemy uroczystą Eucharystią o godzinie 13:00. Po Mszy Świętej poświęcimy nowy pojazd dla OSP z Rybnicy. Cieszy fakt zaangażowania mieszkańców i radnych z Rybnicy, który ma realny wymiar dla miejscowości.
  4. Bardzo proszę o zwracanie uwagi na niewłaściwe i niebezpieczne zachowania na cmentarzu. W ostatnim czasie miały miejsce pożary na cmentarzu w Rybnicy. Gdybyśmy zauważyli coś budzącego nasze obawy i lęki – proszę o kontakt ze mną albo Agencją Ochrony Mienia Pana Krajewskiego lub Policją.
  5. Trwają żniwa stąd proszę o modlitwę w intencji rolników.
  6. Od 1 lipca obowiązuje na terenie Dolnego Śląska uchwała antysmogowa. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Dziękuję za ofiarowane na stół plebanijny produkty spożywcze i inne. Dziękuję parafianom z Wojcieszyc za wpłaty 80 zł. od rodziny na utrzymanie świątyni oraz kultury muzycznej. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc. Na zakończenie ogłoszeń bardzo proszę o pomoc w spłacie obowiązkowego ubezpieczenie świątyni. Dziękuję za wpłatę 60 zł, pozostało nam 548 zł. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne lub u Pana Kościelnego Łukasza Chocianowicza.

 

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień.

Przeżywającym wakacje, będącym na urlopach życzę udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Ks. Tomasz Baran