Ogłoszenia parafialne i intencje mszalne 21-28.10.2018

Ogłoszenia parafialne  – 21 października 2018r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę „per annum”. W Kościele to tydzień modlitw
  w intencji misji, dzisiaj wspieramy ten cel naszymi ofiarami po Mszy Świętej. Bardzo dziękuję Ojcu Konradowi (franciszkaninowi) za modlitwę i wygłoszone Słowo Boże. Dzisiaj w Polsce odbywa się też liczenie wiernych. Proszę o wolniejsze wychodzenie z kościoła, aby ułatwić liczenie wiernych.  
 2. Bardzo zachęcam do modlitwy różańcowej, którą 15 minut przed Mszą Świętą prowadzi wspólnota Żywego Różańca.  
 3. Pielgrzymka do Pragi odbędzie się 3 grudnia. Wyjazd o 8:30 rano. Koszt wraz z ubezpieczeniem to 55 zł. Za tydzień można będzie się zapisywać. W tym tygodniu proszę o podjęcie decyzji co do wyjazdu przez ministrantów.
 4. Kartki wypominkowe jeśli nie dotarły do Państwa domów, można odebrać w zakrystii. Przy kościele można będzie je oddać ceremoniarzom, którzy będą mieli także czyste kartki oraz wkłady do zniczy. Zachęcam też do zamawiania u mnie lub ceremoniarzy Marcela Łabunia i Piotra Krysińskiego zamawiać intencje za zmarłych na uroczystą Mszę Świętą, która będzie odprawiona 1 listopada o godzinie 11:00.
 5. Jak wiemy w czerwcu w naszej świątyni nieszczęśliwie zepsuły się organy. Nie działały przez około 2 miesiące. Na szczęście na początku sierpnia udało się dokonać wstępnej naprawy, dzięki której ich część znów gra. Od 15 października planujemy prowadzić dalsze prace remontowe. Obejmować one będą: demontaż i konserwację wiatrownic, wymianę pękniętych mieszków traktury pneumatycznej, uszczelnienie głównego miecha magazynowego oraz przewodów łączących dmuchawę z miechem, wymianę uszkodzonych części orurowania traktury pneumatycznej, konserwację części brzmieniowej I manuału oraz strojenie i intonację piszczałek sekcji brzmieniowej I manuału. Według specjalistycznego kosztorysu ich całkowity remont został wyceniony na 119 752, 80 zł.(kosztorys został zamieszczony na stronie internetowej parafii). Oczywiście ta planowana naprawa dotyczy tylko części instrumentu. Mam nadzieję, że na Boże Narodzenie podczas Pasterki ich gra będzie nieporównywalnie piękniejsza. Tradycyjnie proszę parafian o pomoc w zbiórce ofiar, które można też wpłacać na konto. Przy tej okazji pragnę wymienić instalację elektryczną, której kosztorys na blisko tysiąc złotych przygotował Pan Bartosz Zdobylak. Bardzo liczę na wyrozumiałość, życzliwość i wsparcie.
  W końcu to nasza wspólna sprawa. Chyba każdy z nas chce, aby ten instrument mógł nam służyć nadal podczas Mszy Świętych, czy ceremonii pogrzebowych, chrzcielnych itp. Proszę o modlitwę w intencji tych ważnych i potrzebnych napraw.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Bardzo serdecznie dziękuję za zainteresowanie i wszelką pomoc. Bardzo dziękuję Państwu Aleksandrze i Sebastianowi Nalberczyńskim (właścicielom Zakładu Pogrzebowego SIMS) za ofiarowane krzesła do Auli Domu Parafialnego. Bóg zapłać za ofiarowane dary na stół plebanijny – szczególnie warzywa i owoce. Dziękuję za wpłaty 80 zł. od rodziny na utrzymanie świątyni oraz kultury muzycznej. Ofiary na ten cel można składać na konto parafialne i u Pana Kościelnego Łukasza.  

 

Życzę miłej Niedzieli i błogosławieństwa Boga na cały tydzień – Ks. Tomasz Baran

 

INTENCJE MSZALNE

Poniedziałek, 22/10/2018
—– W intencji Parafian.
Środa, 24/10/2018 NOWENNA
15:00 +Stanisław Pross – pogrzeb.

17:00 *)O powrót do zdrowia dla Marzeny *)+Anna Grill – Drożniak *)+Lucyna Kowalska*)+Bolesław Łabuń

18:30(Rybnica) *)O powrót do zdrowia dla Marzeny.*)+Bolesław Łabuń.
Czwartek, 25/10/2018
17:00 +Anna Grill – Drożniak od Ireneusza z rodziną.
18:00 (Barcinek) O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i dary Ducha Świętego
dla Krystyny i Czesława Lemiszewskich z okazji 51 rocz. ślubu.

Piątek, 26/10/2018
17:00(Wojcieszyce) +Amelka Gąsiorowska od rodziny Grzeszników.
18:00(Rybnica) +Łucja Chylińska od córki Małgorzaty z rodziną.
Sobota, 27/10//2018
15:00 O Boże błogosławieństwo dla Mateusza w dniu chrztu świętego.
17:00 O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i dary Ducha Świętego dla Marty i Jacka.
XXX Niedziela „w ciągu roku”, 28/10/2018
8:30 (Barcinek) +Aniela +Roman Ciesielscy ; +Adam;+Helena +Stanisław Góra, +Jadwiga
+Antoni Pakura(rodzice),+Zdzisław Góra(brat),+Stanisław Pakura (mąż)

10:00 (Rybnica) +Maria +Michał Michalik ++z tej rodziny; +Kazimiera Stefańczyk;+Maria +Edmund Mikołajczak.

11:30 (Wojcieszyce) +Janina Hipp w 8 rocznice śmierci.