Ogłoszenia parafialne 25.11-02.12.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 25 listopada 2018r.

1. Przeżywamy dziś ostatnią Niedzielę roku liturgicznego – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Niedzielę pobłogosławię opłatki na stół wigilijny. Bardzo dziękuję księżom z parafii p.w. Św.Jana Apostoła i Ewangelisty z Jeleniej Góry za pomoc duszpasterską, która jest owocem naszej współpracy. Za tydzień rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. To także pierwsza Niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Odwiedziny chorych w sobotę 8 grudnia około południa. Po Mszy Świętej 2 grudnia spotkanie rodziców dzieci klasy II, które przygotowują się do swojej Pierwszej Komunii Świętej (przypominam, że przygotowanie trwa od 2 semestru klasy pierwszej). W tym roku niedawno zbierano ofiary po domach na remont organ i wymianę instalacji elektrycznej żyrandoli, a zaraz rozniesiony zostanie opłatek – stąd nie chcę tworzyć atmosfery, że co chwilę kwestujemy po domach. Dlatego od przyszłej Niedzieli po Mszy Świętej zbiórka ofiar na dekorację bożonarodzeniową oraz odpust. Ofiary można składać do skrzyneczki, u Pana Kościelnego Łukasza Chocianowicza, Pani Bożeny Mielniczuk i Pani Katarzyny Bogdańskiej, Pana Marcina Krysińskiego, na konto parafialne oraz u mnie.
2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Bardzo proszę osoby, które co roku przygotowują wieniec adwentowy – o jego przygotowanie. Zapraszam na rekolekcje adwentowe 16/17/18 grudnia. Rekolekcje przeprowadzi w naszej parafii Ks. Przemysław Durkalec – wiele lat odpowiedzialny za formacje Służby Liturgicznej w naszej diecezji. Podczas wakacji ks. Przemysław pomagał w obu parafiach i na wyraźną prośbę parafian zaprosiłem Go do nas.
3. Zostały już odprawione nabożeństwa wypominkowe. Bardzo dziękuję za Wasze ofiary, które w całości przeznaczam na koszty ogrzewania Domu parafialnego. Bóg zapłać! Nadal jednak będę modlił się co środę za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Wciąż można składać karty wypominkowe, które są dostępne w zakrystii.
5. Zachęcam do nabywania kalendarza parafialnego, z którego dochód przeznaczam na koszty pielgrzymki Służby Liturgicznej obu parafii do czeskiej Pragi. Kalendarze w cenie nie mniejszej niż 5zł., ale liczę na szczodrość. Uważam, że możemy być dumni z naszej Służby Liturgicznej.
6. W minioną Niedzielę miała miejsce zbiórka ofiar, które zostaną przekazane rodzinie Pani Marzeny Makuchowskiej. Potrzebna jest Jej rehabilitacja. Na stronie parafialnej jest także dostępne konto, na które można bezpośrednio wpłacać darowizny. Zebraliśmy 515 zł. Do środy wystawione będą skrzynki, do których można składać darowizny na ten cel. Bóg zapłać!
7. Bardzo dziękuję za ofiary składane na rzecz remontu naszych organ. Do tej pory zebraliśmy 4450 zł. Mam nadzieję, że gdy odejdę będę przede wszystkim kojarzony w kwestiach remontowych z ich renowacją, a sprawach duchowych z dbałością o piękno liturgii Mszy Świętej.
8. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
9.Bardzo dziękuję za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę, a w tym tygodniu proszę o pełnienie tej posługi rodziny Pań Wioletty Nasypany i Justyny Narożny.
10. Bardzo proszę o ofiary na rzecz wywozu śmieci, organisty, prądu i ochrony kościoła. Dziękuję za wszelkie dobro, modlitwy i dary na stół plebanijny.
Życzę błogosławionej Niedzieli, odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!