Ogłoszenia parafialne 9-16.12.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 9 grudnia 2018r.

  1. Przeżywamy II Niedzielę adwentu. Dzisiaj w całej Polsce zbiórka ofiar na pomoc Kościołowi na wschodzie.
  2. Bardzo dziękuję za uczestnictwo w odpuście parafialny w Wojcieszycach. Dziękuję bardzo
    za przewodniczenie liturgii ks. Pawłowi Jaguszowi – nowemu proboszczowi ze Starej Kamienicy.
  3. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Bardzo dziękuję Pani Genowefie Cieciera, Katarzynie Bogdańskiej, Wandzie Krysińskiej, Bożenie Mielniczuk, Wandzie Misiura oraz panom Henrykowi Karasińskiemu i Kazimierzowi Krysińskiemu za przygotowanie dekoracji adwentowej. Zapraszam na rekolekcje adwentowe 16/17/18 grudnia. Rekolekcje przeprowadzi w naszej parafii Ks. Przemysław Durkalec – wiele lat odpowiedzialny za formacje Służby Liturgicznej w naszej diecezji. Podczas wakacji ks. Przemysław pomagał w obu parafiach i na wyraźną prośbę parafian zaprosiłem Go do nas.
  4. Serdecznie dziękuję za uczestnictwo w poniedziałek – w pielgrzymce parafialnej do czeskiej Pragi. Niebawem planujemy udać się do Drezna.
  5. Zachęcam do nabywania kalendarza parafialnego, z którego dochód przeznaczam na potrzeby Służby Liturgicznej obu parafii. Kalendarze w cenie nie mniejszej niż 5 zł., ale liczę na szczodrość. Uważam, że możemy być dumni z naszej Służby Liturgicznej.
  6. Bardzo dziękuję za ofiary składane na rzecz remontu naszych organ. Do tej pory zebraliśmy 4450 zł. Mam nadzieję, że gdy odejdę będę przede wszystkim kojarzony w kwestiach remontowych z ich renowacją, a sprawach duchowych z dbałością o piękno liturgii Mszy Świętej.
  7. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego i Niedzieli.
  8. Bardzo proszę o ofiary na rzecz wywozu śmieci, organisty, prądu i ochrony kościoła. Bardzo dziękuję za ofiarowane produkt sanitarne, warzywa, owoce. Panu Krzysztofowi Prossowi dziękuję za naprawę awarii ogrzewania w Domu Parafialnym. Dziękuję za wszelkie dobro, modlitwy i dary na stół plebanijny.

Życzę błogosławionej Niedzieli, odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

ks. Tomasz Baran