Ogłoszenia parafialne 16-23.12.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 16 grudnia 2018r.

1. Przeżywamy III Niedzielę adwentu („Gaudete”). Dzisiaj w obu parafiach rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Bardzo serdecznie zachęcajmy się nawzajem do uczestnictwa w nich oraz do skorzystania ze spowiedzi. Szczegółowy plan jest na tablicy ogłoszeń oraz w internecie. Rekolekcje przeprowadzi w naszej parafii Ks. Przemysław Durkalec – wiele lat odpowiedzialny za formację Służby Liturgicznej w naszej diecezji. Podczas wakacji ks. Przemysław pomagał w obu parafiach i na wyraźną prośbę parafian zaprosiłem Go do nas. Naszym podziękowaniem za trud posługi, wygłoszone Słowo Boże oraz pracę będą ofiary składane na tacę w ostatnim dniu – we wtorek.

2. W sobotę o godzinie 17:00 ostatnie roraty. Zapraszam szczególnie te dzieci oraz dorosłych, którzy nie byli jeszcze w tym roku.

3. Bardzo proszę o pomoc w dekorowaniu świątyni w piątek na godzinę 16.00. Liczę, że wielu parafian włączy się w te prace. Nasza świątyni zawsze wygląda pięknie w okresie świąt Narodzenia Pańskiego i oby tak było w tym roku. Młodzież przygotowująca się
do bierzmowania proszona jest o pomoc w ramach pracy na rzecz wspólnoty parafialnej ( co jest wymagane w ramach przygotowania). Proszę też o pomoc – potrzebujemy dwie duże choinki. Bardzo dziękuję za dotychczas złożone ofiary na odpust i dekorację Nadal można je składać do skrzyneczek w kościele. Bóg zapłać za zrozumienie, wsparcie i życzliwość – w końcu to nasza wspólna sprawa.

4. Zachęcam do nabywania kalendarza parafialnego, z którego dochód przeznaczam na potrzeby Służby Liturgicznej obu parafii. Kalendarze w cenie nie mniejszej niż 5 zł., ale liczę na szczodrość. Uważam, że możemy być dumni z naszej Służby Liturgicznej.

5. Bardzo dziękuję za ofiary składane na rzecz utrzymania świątyni, organistę, prąd itd. Jeśli ktoś jeszcze w tym roku chciałby taką ofiarę złożyć to proszę podejść do Pana Kościelnego Łukasza. Bardzo dziękuję za dary w postaci jajek, warzyw, owoców oraz środków czystości. Dziękuję za wszelkie dobro.

6. Zachęcamy do czytania Gościa niedzielnego Niedzieli.

Życzę błogosławionej Niedzieli, odpoczynku i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień!

ks. Tomasz Baran