17 rocznica święceń ks. proboszcza Tomasza Barana

25 maja 2002 w legnickiej katedrze bp Tadeusz Rybak wyświęcił 11 nowych kapłanów: ks. mgr Tomasza Barana z Legnicy, z par. pw. św. Wojciecha; ks. mgr Bogdana Bednarczyka z Zaręby, z par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; ks. mgr Tomasza Filipka z Bochni, z par. pw. św. Pawła; ks. mgr Michała Józefów z Zaręby, z par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; ks. mgr Artura Kapronia z Ulesia, z par. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; ks. mgr Artura Kotrysa z Rudzicy, z par. pw. św. Katarzyny; ks. mgr Marcina Kubów, z Jeleniej Góry, z par. pw. Świętych Erazma i Pankracego; ks. mgr Krzysztofa Lewickiego z Bolesławca, z par. pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; ks. mgr Andrzeja Łuczyńskiego z Bolesławca, z par. pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy; ks. mgr Gabriela Mularza z Lubina, z par. pw. św. Jana Sarkandra; i ks. mgr Marcina Szymaniaka ze Złotoryi, z par. pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Święty Jan Paweł II w 50. rocznicę swoich święceń kapłańskich napisał: „Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, jest darem, który niekoniecznie przerasta człowieka […]. Powołanie jest tajemnicą Bożego wybrania: << Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to , abyście szli i owoc przynosili, i aby owoc wasz trwał>> (J 15,16)”.

W tym uroczystym dniu Jubileuszu Święceń Kapłańskich

Księdzu Proboszczowi

Tomaszowi Baranowi

składamy najszczersze życzenia: wielu łask Bożych, opieki Najświętszej Maryi Panny i św. Josemaría Escrivá de Balaguer, dobroci, zdrowia, anielskiej cierpliwości, uśmiechu na każdy dzień oraz wytrwałości w pokonywaniu trudów życia; dziękując jednocześnie za Waszą obecność, otwartość, życzliwość, uśmiech i głoszone Słowo Boże.

                                                                         Parafianie