Wydarzenia

25.12.2017

Msza w Święto Narodzenia Pańskiego .

24.12.2017

Msza Pasterska odprawiania w Wigilię Narodzenia Pańskiego.

4 grudnia 2017

Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym św. Barbary.
Centralnym wydarzeniem była suma odpustowa (o godz. 18:00), którą poprowadził specjalnie zaproszony na tę okazję ks. dr Jarosław Kowalczyk.

 

12 listopada 2017

Wojcieszyce to jedna z najmniejszych parafii na terenie naszej diecezji. U podnóża Karkonoszy, wznosi się wioseczka, w której nie mieszka wiele osób, ale widać ich starania o świątynię. Zabytkowy kościół wznosi się nad tą wioską. W niedzielę (12/11/2017) miała miejsce 3 już promocja nowych ministrantów w okresie ostatnich niespełna 3 lat. Kolejnych 4 (Dominik Binias, Natan Nowokuński, Michał Sopinka, Karol Stasiak) chłopców zostało ubranych w komże, przez co miejscowa Służba Liturgiczna powiększyła się łącznie w tym okresie o 18 nowych ministrantów. Uroczystościom przewodniczył Ks.prof.dr hab.Cezary Smuniewski. Parafian i mnie ucieszył fakt, że w tym roku 4 lektorów (Łukasz Chocianowicz, Piotr Krysiński, Marcel Łabuń, Konrad Mielniczuk) zostało promowanych na ceremoniarzy w Katedrze Legnickiej, a kolejny (Jakub Uchman) właśnie rozpoczął kurs psałterzysty.

 

10 września 2017

Msza Św. dziękczynna za zbiory – dożynki parafialne. Starości dożynkowi: Starości dożynkowi: Katarzyna Bodańska, Michał Runiewicz.
Wieniec przygotowały Panie: Krystyna Pinczewska, Dagmara Pinczewska, Wanda Misura, Maryla Stasiak, Honorata Karasińska, Irena Szymfeld. Mszę celebrował i kazanie wygłosił ks. proboszcz Tomasz Baran.

Zdjęcia

%d blogerów lubi to: